04 January 2024
Genel

Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ı ziyaret ederek iki şirket arasında iş birliğine yönelik görüş alışverişinde bulundu.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’nde yapılan ziyaret kapsamında Türksat Genel Müdürü Ertok, Türksat’ta yürütülen faaliyetler ve önemli projeler hakkında bilgi verdi.      Son yüzyılda gelişen uzay teknolojilerinin önemine değinen Ertok, uydu teknolojilerinin tüm sektörlerde verimliliği artırdığını ifade ederek THY ile Türksat arasında gerçekleştirilebilecek iş birliklerine ilişkin de bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Bolat ise Türksat Genel Müdürü Ertok’a nazik ziyareti için teşekkür ederek, THY’nin daha iyi yere ulaşması için gayret gösterdiklerinin ve tüm çalışmaları bu almaçla yapmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Ziyaret kapsamında, Türksat Genel Müdürü Ertok,  THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Bolat’a Türksat 5B maketi hediye etti.