[EN] Siber Güvenlik Hizmetleri Nedir?

Siber Güvenlik Hizmetleri, kurumlardaki bilgi ile etkileşimi olan (uygulama, sistem, network vb.) varlıklarının güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlere yönelik değerlendirme, test, danışmanlık ve eğitim hizmetleridir.

Türksat’ın sağladığı siber güvenlik hizmetleri aracılığıyla kurumlar, kritik bilgi varlıklarını korumak için derinlemesine savunma yapabilir ve saldırganların kullandığı güvenlik zafiyetlerini gidererek atak yüzeyini küçültebilir.

Siber Güvenlik Değerlendirme ve Test Hizmetleri Nedir?

Siber Güvenlik Değerlendirme ve Test Hizmetleri, kurumların mevcut bilişim altyapılarının (sistem, ağ, mimari vb.) güvenlik durumunu değerlendirmek için kontrol ve sızma testlerinin yapılması amacıyla hazırlanmış hizmetlerdir.

Güvenlik Değerlendirmesi Hizmeti

Bu hizmet kapsamında, bilişim altyapıları ve süreçleri bütüncül olarak değerlendirilir. Tespit edilen riskler ve zafiyetler ayrıntılı bir şekilde raporlanır.

Sızma (Penetrasyon) Testi Hizmeti

Bu hizmet kapsamında, kurumsal sistemlerinize yönelik içerden veya dışardan gelebilecek bir saldırıya ne kadar hazır olduğunuz test edilir. Tespit edilen zayıflıklar (çözüm önerileri ile beraber) ayrıntılı bir şekilde raporlanır.

Uygulama Güvenliği Hizmetleri

Bu hizmet kapsamında, kurumsal uygulamalarınızdaki zaafiyet sonucunda ortaya çıkabilecek veri sızıntılarına yönelik çeşitli kontroller gerçekleştirilir. Tespit edilen tehditler (çözüm önerileri ile beraber) ayrıntılı bir şekilde raporlanır.

Kaynak Kod Analizi Hizmeti

Bu hizmet kapsamında, kurumsal uygulamalarınızın arayüzleri üzerinden gerçekleştirilen güvenlik testleri dışında kaynak kod analizleri yapılır. Kaynak kod analizi, kötü niyetli yazılan ve zamanlanmış kod bileşenlerinin tespiti için de kullanılır. Tespit edilen açıklıklar (çözüm önerileri ile beraber) ayrıntılı bir şekilde raporlanır.

Siber Güvenlik Kataloğu için tıklatınız...

Attachment Size
Siber Güvenlik Kataloğu 3.65 MB