27 Kasım 2023
Bilişim

Kamu ve özel sektörün alanında uzman profesyonellerini bir araya getiren Kamu-BİB’26 ve BİMY’30 Bütünleşik Etkinliği, Türksat’ın iletişim desteği ile 23 – 26 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi.


Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen etkinlikte; cumhurbaşkanlığı, bağlı kuruluşlar, bakanlıklar, üniversiteler, özel sektör, STK temsilcileri ile bilim insanları ve bilişim profesyonelleri “Doğal Afetlere Dayanıklı Kritik Altyapılar” ana teması etrafında görüşlerini ortaya koydular.


İkinci yüzyıla yön veren politika ve stratejiler, ileri teknolojilerin sürdürülebilirliği ve dijital çağda siber güvenlik ile kapalı vizyon oturumlarının gerçekleştiği organizasyonda ülkemizdeki dijital dönüşüm politikaları ve uygulamaları gözden geçirildi. Kapalı Vizyon Oturumu’nda Türksat’ı Bilişim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Savaş temsil ederken; Siber Güvenlik Yönetimi Direktörü Mehmet Ali Erkul, Dijital Çağda Siber Güvenlik Oturumu’nda bir konuşma yaptı. Bilişim İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Rıza Yılmaz ise etkinliğin son günü şirket adına sponsorlara teşekkür plaketini aldı.