15 Ocak 2024
Bilişim

“e-Devlet Şifre Alma İşlemleri”, vatandaşların elektronik devlet altyapısına daha kolay ulaşabilmeleri amacıyla artık Türksat Kablo Abone Merkezlerinden de yapılabilir hale getirildi.
 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi adına Türksat tarafından geliştirilen ve işletilen e-Devlet Kapısı işlemleri için gerekli e-Devlet Şifre Alma İşlemleri Türksat Kablo Abone Merkezlerine taşındı. Bürokrasinin azaltılması ve devletin vatandaşın ayağına gitmesi amacıyla kurulan e-Devlet Kapısı, 22 hizmetle başlayan yolculuğuna bugün 64 ,5 milyona yakın kayıtlı kullanıcı ve 7 bin 767 entegre elektronik hizmetle devam ediyor. Bin 26 kurumun tüm işlemleri e-Devlet Kapısı üzerinden saniyeler içerisinde yapılırken e-Devlet Şifre Alma işlemlerinin de Türksat Kablo Abone Merkezlerine taşınmasıyla artık e-Devlet Kapısı’na ulaşmak daha kolay hale getirilmiş oldu.
 

e-Devlet Kapısı web sayfası ve mobil uygulama aracılığıyla 1 milyon kullanıcının görüş ve önerilerinin alındığı “e-Devlet Kapısı Memnuniyet Anketi” sonuçlarına göre Kullanıcıların e-Devlet Kapısı Memnuniyet Oranı yüzde 95,3’e ulaşmıştı.