/
Samsun Üniversitesi
Genel

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin koordine ettiği ve Samsun Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı Orta Karadeniz Kariyer Fuarı (OKAF'24), TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10-11 Ocak’ta gerçekleştirildi. 
Fuarda Türksat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı standında yerini aldı. Stantta, Türksat kariyer fırsatları, ürün ve hizmetlerine yönelik bilgilendirme yapıldı. Fuarın açılışına Samsun İl Müdürü Mustafa Öner Dikdere, Teftiş Kurulu Başkanlığından Müfettiş Adnan Çelik, Uydu İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörlüğünden Astronom Aydın Zaim, e-Devlet ve Bilgi Toplumu Direktörlüğünden İş Geliştirme Uzmanı Mustafa Murat Gencel, İnsan Kaynakları Direktörlüğünden Ahlam Kaya ve Simge Ünal katıldı.
Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek, fuarın “Yeni Sivil Havacılık Modeli” oturumuna video konferans yoluyla katılarak, konuyla ilgili görüşlerini aktardı.
Organizasyonda Adnan Çelik, “Türkiye Yüzyılında Savunma ve Uzay”; Aydın Zaim, “Türksat Uyduları ve Kariyer Fırsatları”; Mustafa Murat Gencel ise “Dijital Dönüşüm Ekosistemi Türkiye Örneği” konulu oturumlarda sunum yaptılar. 
Orta Karadeniz Kariyer Fuarı, şirket stantlarının yanı sıra workshoplarda ve mülakat simülasyonlarında binlerce üniversite öğrencisini ağırladı. İşe alma süreçleri hakkında bilgi almak isteyen yüzlerce genç, Türksat Düş Peşine Aday Mühendislik Programı’na büyük ilgi gösterdi.