/
Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon
Genel

​“Yetenek Her Yerde” bölgesel kariyer fuarlarının devamı niteliğinde olan Doğu Karadeniz Kariyer Fuarı, Trabzon’da gerçekleştirildi.  

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin koordinasyonunda 8-9 Ocak 2024 tarihlerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen fuarda Türksat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı standında yerini aldı. İki gün süren fuara Türksat adına İnsan Kaynakları Direktörlüğü çalışanları Meliha Aksu Küsmez ile Cevdet Kağnıcı katıldı. Stantta, öğrencilerin ve üniversite mezunlarının mesleki gelişimlerine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen Düş Peşine Aday Mühendis Programı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Fuarda şirket stantlarının yanı sıra workshoplar ve mülakat simülasyonları ile binlerce üniversite öğrencisi ağırlandı. İşe alma süreçleri hakkında bilgi almak isteyen gençler, Türksat standına büyük ilgi gösterdi. Etkinlikte, Türksat’ın işe alma sürecinin ilk basamağı olan kariyer.turksat.com.tr sayfası tanıtılarak, staj ve iş başvurusu yapma süreçleri öğrencilerle paylaşıldı.