/
İstanbul Teknik Üniversitesi
Uydu

Amerika, Asya ve Avrupa'dan birçok profesyonel katılımcıyı ağırlayan 11. NanoSatellite Sempozyumu, Türksat A.Ş.’nin iletişim sponsorluğunda 17-19 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

3 günlük sempozyum kapsamında dünyada ve ülkemizde Nano ve Mikro Uydu geliştirme ve kullanımı alanındaki son gelişmeler hakkında sunumlar yapıldı. Öte yandan, gelişen Nano/Mikro Uydu teknolojilerinin gelişmekte olan ülkelerin insan kaynakları, teknoloji ve ekonomik gelişmelerine etkileri de sempozyumda değerlendirildi.

Sempozyumun ilk gününde Türksat A.Ş. Uydu Programları Direktörlüğü'nden Koray BAYRAKTAR, Ezgi Nur SAYAR ÇINAR, Mustafa Cem BAHŞİ ve M. Mehmet NEFES’in hazırlamış olduğu 'Nanosatellite Launch Arrangement and Interface Control’ başlıklı bildiri, Koray BAYRAKTAR tarafından katılımcılara sunuldu.

Sempozyum sonunda Prof.Dr. Alim Rüstem ASLAN, Türksat’ın sempozyuma olan teknik ve sponsorluk katkıları için teşekkürlerini dile getirerek, gelecekteki projelerde iş birliği fırsatlarının değerlendirilebileceği temennilerinde bulundu. Uydu Programları Direktörü Mustafa Mehmet NEFES tarafından Prof.Dr. Alim Rüstem ASLAN’a Türksat 5B uydumuzun rölyefi takdim edildi.

Sempozyum süresince, Türksat A.Ş. standını ziyaret eden ziyaretçilere şirketimizin uydu filosu, güncel projeleri, ürünleri ile eğitim ve uydu danışmanlık hizmetleriyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.