TTBIS Projesi Lansman Toplantısı Yapıldı

Buradasınız

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkanlığının Türksat Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü ile yürütmekte olduğu TTBİS (Turizm Tesisleri Bilgi Sistemi) projesinin tanıtımı yapıldı.

03 Mayıs 2019 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı merkez binasında gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kontrolörler Kurulu Başkanı Ramazan Alkan, Başkan Yardımcıları Mücahid Üste, Barış Can Üstüntaş ve Banu Bedel, Genel Müdür Yardımcıları Levent Kırcan, Zehra Gamgam, Cemil Turan ve Şennur Aldemir Doğan, Türksat Coğrafi Bilgi Teknolojileri Direktörü Serdar Küpçü ile Türksat uzmanlarının yanı sıra, altyüklenici firma yönetici ve mühendisleri katıldı.

Vatandaş odaklı hizmet dönüşümü ile kamu yönetimi modernizasyonunun amaçlandığı projede turizm tesislerinin belgelendirme ve denetim işlerinde güncel teknolojilerle veri aktarım yöntemlerine dayalı bir yazılım sistemi kuruldu. Böylelikle birim içi işlemlerin, mevcut sisteme kıyasla daha az işgücü ve fiziksel dokümantasyon kaynağı gerektiren bir sistemle yürütülmesi sağlandı. Etkin, hızlı ve şeffaf bir modelle işlemlerin yürütülmesi hedefiyle hizmet kalitesi ve verimlilik arttırılarak, sektörel paydaşların da yeni sisteme katılımı sağlandı.

Proje kapsamında projenin e-Devlet Kapısı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Ziraat Bankası, PTT, Belgenet ve Dösimm entegrasyonları yapıldı.

Etkinlik Yeri: 
Ankara
Etkinlik Tarihi: 
Cuma, Mayıs 3, 2019